پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات
 
             
   

راهنما

 

اینجا هستید :

مطالب سایت

تجارت، مدیریت و بازاریابی

این وب سایت توسط توسعه نرم افزار منظم برای موتور های جستجو بهینه سازی شده است. ده ها سازمان، موسسه، شرکت و نهاد از خدمات توسعه نرم افزار منظم برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده می کنند. شما هم می توانید از خدمات توسعه نرم افزار منظم برای SEO و بهینه سازی وب سایت شرکت، موسسه، فروشگاه خود استفاده نمایید.

 

 

 

مطالب مشابه

 

»

کامپیوتر کوانتومی

»

توصیه های مهم امنیتی از جنجالی ترین هکر دنیا

»

آیفون و آی پد حرکات شما را زیر نظر دارند

»

10 پیشنهاد برای مقابله با تهدیدات امنیتی در دنیای رایانه

»

وب معنایی

»

رهبری و مدیریت الکترونیک

»

نوجوانان در دنیای مجازی

»

10 افسانه غلط در مورد بازاریابی توسط موتورهای جستجو

»

آسیب های ناشی از اینترنت و راهکارهای پیشگیری از آن

»

موتورهای جست وجو؛ زوال عقل یا نبوغ

»

ارتباطات شهروند الکترونیک موبایل به دست!

»

چهار اصل در تایپ خبرنامه

»

فقط شلیک کن - اثر بازی های رایانه ای بر کودکان و نوجوانان

»

شهر کوچک، وب سایت بزرگ

»

اینترنت و وبلاگ نویسی در ایران

»

وبلاگستان زبان فارسی

 

 

جستجو های مشابه

 

G نرم افزار چیست

G تحقیق در مورد تجارت الکترونیک

G قانون تجارت الکترونیک

G نرم افزار

G سیستم مدیریت اطلاعات

G تکنولوژی جدید کامپیوتر

G تکنولوژی های جدید کامپیوتر

G سخت افزار چیست

G کارت هوشمند

G کارت هوشمند چیست

G سیستم عامل کارت هوشمند

G تحقیق در مورد بانکداری الکترونیک

G کارت هوشمند

G آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر به هم

G تکنولوژی کارت هوشمند

G تعریف کارت هوشمند

G کارت های هوشمند

G روش های ارزیابی عملکرد

G سیستم عامل کارت های هوشمند

G مزایای کارت هوشمند

G مزایای بانکداری الکترونیک

G بانکداری الکترونیک

G تکنولوژی جدید کامپیوتری

G تکنولوژی کارت های هوشمند

G سخت افزار کامپیوتر چیست

G بانکداری الکترونیکی

G عامل های هوشمند

G سیستم هوشمند چیست

G شبکه هوشمند چیست

G تلفن هوشمند چیست

G کارت های هوشمند چیست

G تراشه چیست

G کارت هوشمند سلامت

G تحقیق در مورد کارت هوشمند

 

 

سایر بخش های سایت

 
صفحه اول پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات صفحه اول

درباره من درباره من

About me About me

تماس با من تماس

عضویت در خبرنامه عضویت در خبرنامه

جستجوی پیشرفته در سایت جستجوی پیشرفته

فید خوان آر اس اس - RSS Feeds

فیدخوان (RSS)

فید خوان اتم - ATOM Feeds

فیدخوان (ATOM)

 

 

پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات

 

صفحه اول پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات صفحه اول

طراحی وب سایت

تازه های رایانه و تکنولوژی

برنامه نویسی

پایگاه داده ها و بانک های اطلاعاتی

اینترنت و شبکه

امنیت

نکته ها و ترفند ها

معرفی نرم افزار

سخت افزار

گرافیک کامپیوتری

سیستم عامل

بازی های رایانه ای

کتاب الکترونیک ebook

تجارت، مدیریت و بازاریابی

حسابداری و امور مالی

تحقیق و توسعه

پیوند ها
 

 

تبلیغات

 
 
مرجع ورمی کمپوست ایران
مرجع ورمی کمپوست ایران
ورمی کمپوست - کمپوست - خرید و فروش کمپوست - قیمت ورمی کمپوست - فروش ورمی کمپوست - تولید ورمی کمپوست - آموزشی ورمی کمپوست

 

 

پیوند های روزانه

   
 

توسعه نرم افزار منظم
ارائه راهکار های اینترنتی
نرم افزار های مالی و اداری

 
 

 
 

دارای مقام مشورتی ویژه از اکوسوک سازمان ملل متحد
اولین موسسه خیریه دریافت کننده مجوز ملی از وزارت کشور
سوئیس SGS دارای گواهی استاندارد جهانی موسسات غیر دولتی از

 
 

 

تبلیغات

   
 

 
 

 

 
مرجع ورمی کمپوست ایران
مرجع ورمی کمپوست ایران
ورمی کمپوست - کمپوست - خرید و فروش کمپوست - قیمت ورمی کمپوست - فروش ورمی کمپوست - تولید ورمی کمپوست - آموزشی ورمی کمپوست

با ثبت نام در وب سایت مرجع ورمی کمپوست ایران، از آخرین اطلاعات مربوط به ورمی کمپوست مانند اخبار و اطلاعیه های ورمی کمپوست، لیست فروشندگان ورمی کمپوست، لیست خریداران ورمی کمپوست، قیمت ورمی کمپوست، اطلاعات ورمی کمپوست، مقالات آموزشی ورمی کمپوست، لیست صادر کنندگان ورمی کمپوست و ... مطلع شوید.

با ثبت نام در بانک اطلاعات ورمی کمپوست ایران، اطلاعات تماس شما به خریداران ورمی کمپوست، تولید کنندگان ورمی کمپوست و صادر کنندگان ورمی کمپوست ارسال می شود.


 

 

کارت هوشمند چیست وچگونه کار می کند؟

کد مطلب : 308 چاپ - کارت هوشمند چیست وچگونه کار می کند؟ عضویت در خبرنامه سایت تماس با من

 

 

 

کارت هوشمند چیست وچگونه کار می کند؟

یک کارت هوشمند از نظر اندازه شبیه به کارت های اعتباری پلاستیکی که یک تراشه در آن کار گذاشته شده است می باشد. قرار دادن یک تراشه در کارت به جای نوار مغناطیسی، آن را تبدیل به یک کارت هوشمند با قدرت سرویس دهی در مصارف گوناگون می نماید.

 

این کارت ها به دلیل دارا بودن تراشه، دارای قابلیت کنترل عملکرد بوده و فقط اطلاعات مربوط شخصی و تجاری کاربر واجد شرایط را پردازش می نماید.

کارت هوشمند قابلیت استفاده در انواع معاملات بانکی و پشتیبانی مالی را دارد و به دلیل راحتی حمل و نقل و امنیت موجب آسایش خیال کاربر وتامین اطلاعات گوناگون مورد نیاز وی می گردد. استفاده از امکانات متنوع کارت های هوشمند به تجار این امکان را می دهد که محصولات و کالاهای خود را در بازارهای جهانی ارایه وفعالیت های تجاری خود راگسترش دهند. بانک ها، شرکت های نرم افزاری وسخت افزاری، خطوط هوایی وهمه این شانس را خواهند داشت که به بهره مندی از خدمات نوین محصولات کارتی خود در جهت ارتقاء سطح فعالیت ها و ارایه محصولاتشان دست یابند.

ترکیب امکانات نهفته در کارت های هوشمند سبب ایجاد ارتباط نزدیک تر میان طرفین تجاری وآنهایی می گردد که در اقصی نقاط دنیا به نحوی با یکدیگر دارای روابط تجاری می باشند.

امروزه در دنیا بیش از 4/4 میلیارد کارت اعتباری استفاده می شود. فعالیت های اقتصادی - مالی مبتنی بر کارت های هوشمند به میزان 30 درصد در سال رشد دارد. همچنین تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که در سراسر دنیا طی 5 سال آینده صنعت کارت های هوشمند و وسایل و تجهیزاتی که امکان استفاده از آن را میسر می سازند به طور قابل توجهی رشد خواهد داشت وهمچنین افزایش امکانات وقابلیت های دستیابی با امنیت کافی به شبکه های کامپیوتری وتوسعه رو به رشد استفاده از تجارت الکترونیکی سبب رایج تر شدن بکارگیری کارت های هوشمند می گردد.

با در نظر گرفتن همین میزان مصرف، انتظار می رود کارت های هوشمند برای 95درصد خدمات تلفن بی سیم ودیجیتالی که در تمام دنیا ارایه می شود مورد بهره برداری قرار گیرند. آسیا، آمریکای لاتین وآمریکای شمالی مناطقی هستند که بالاترین پتانسیل را در 3 سال آینده برای گرایش به استفاده از کارت های هوشمند به خود اختصاص خواهند داد.

اکنون بیشترین زمینه های کاربری از کارت های هوشمند در سطح دنیا مربوط به تلفن های پولی وبی سیم، بانکداری، خدمات بهداشتی و پرداخت آبونمان و لوازم خانگی بوده است.

● چرا کارت های هوشمند تا این اندازه متداول شده اند؟

با وجودی که در حال حاضر میلیاردها کارت هوشمند در دنیای فعلی در دست کاربران قرار دارد، اما ممکن است فردی کارت را از یک کشور خاص تهیه نماید و بخواهد از آن در سایر کشورها استفاده کند. تولیدکنندگان تجهیزات و ارایه دهندگان کارت های هوشمند برای تامین چنین کاربردهایی، تکنولوژی کارت های چند منظوره را ایجاد کرده ودر تلاش هستند تا نوعی سازگاری میان تجهیزات وکارت های توزیع شده در سراسر دنیا به وجود آورند.برای تحقق بخشیدن به این مساله باید اصول تجاری و فنی مورد نیاز واصول استاندارد و هماهنگ با هر کشور، میان کارت ها و پایانه ها و مشخصه های موجود در تجهیزات وسایل ایجاد و مورد آزمایش قرار گیرند. کلید اصلی در دستیابی به این امر جهانی در دست صنعت مربوطه قرار دارد.

● استاندارد چه نقشی را در کارآیی کارت های هوشمند ایفا می کند؟

استانداردها در واقع عواملی هستند که، هماهنگی وتطابق میان کارت ها و وسایل کارت خوان یا پشتیبانی کننده را تضمین می نمایند. وجود استانداردهای جهانی و ثابت در این امر باعث می شود تا کارهای تولید و توزیع شده در یک قسمت از دنیا به وسیله دستگاهی در بخش دیگری از دنیا پذیرفته شده و مورد استفاده قرار گیرند.

صنایع، خدمات و فعالیت های بسیاری وجود دارد که از طریق اعمال استانداردها و ضوابط بین المللی می توان عملکرد آنها را تحت پوشش کارت های هوشمند قرار داد که دستگاه های پمپ بنزین، سیستم های پرداخت بانکی و بسیاری موارد دیگر از این قبیل هستند. به همین دلیل سازمان بین المللی استاندارد، اصولی را برای کارت های هوشمند ایجاد و تثبیت کرده است و این اصول همچنان در حال توسعه و همه گیر شدن هستند.

همچنین بخشی از صنایع انحصاری موفق شده اند اصول و استانداردهای مشخصی را برای استفاده از کارت های هوشمند به وجود آورده و هم اکنون در حال گسترش و تثبیت آنها در سراسر دنیا می باشند. لذا حضور وسیع حضور نمایی مزیت های فراوان موجود درکارت های هوشمند صنایع و خدمات مختلف جهانی را بر آن داشته تا با ارایه ضوابط و استانداردهای مدون و قانونی موفقیت آنها را تضمین نمایند.

● مزایای عمده ای که کارت های هوشمند به مصرف کننده ارایه می دهند چگونه ارزیابی می شود؟

البته مزایای کارت های هوشمند را باید با در نظر گرفتن کاربردها و نحوه مدیریت و ایجاد زیرساخت های فرهنگی و تخصصی در هر جامعه بررسی نمود. عموما دستورالعمل ها و استاندارد محلی وضع شده و نحوه برخورد و حمایت قانون از کاربردهای این کارت ها در ارتقاء مزایای آن موثر می باشد. شیوه زندگی و اهمیت دستیابی به اطلاعات و چگونگی پردازش آنها و قوانین موجود در تنظیم روابط مالی نیز در تعریف مزایای کارت های هوشمند برای هر منطقه از دنیا حایز اهمیت است که نمی توان آنها را نادیده گرفت. با این وجود مزایای عمده اهداف اصلی ایجاد سیستم های بکارگیری کارت های هوشمند می توان در توانایی اداره یا کنترل موثر فعالیت های تجاری کاهش چشمگیر کلاهبرداری، کاهش کاغذبازی وحذف فعالیت های زاید و وقت گیر خلاصه نمود.

● کارت هوشمند چند منظوره چیست؟

کارت هوشمند، برای راحت تر شدن و کاهش فعالیت های زاید در امور تجاری و غیره تولید گردیده، فعالیت هایی از قبیل (خرید و فروش، برنامه های بهداشتی، خدمات بانکی، خدمات مسافرتی و...). اگر قرار باشد برای انجام هر یک از فعالیت های فوق یک کارت هوشمند اختصاص یابد، آنگاه تعداد کارت ها خود مشکل جدیدی می شود که بر تمایلات کاربران تاثیر منفی گذاشته و از کارآیی آن نیز می کاهد.

یک کارت چند منظوره پاسخ مناسبی برای این موضوع است زیرا کارت چند منظوره می تواند انواع مختلفی از کارت ها را پشتیبانی نماید.

به عنوان مثال کارت چند منظوره "ویزا" کارتی می باشد که ترکیبی از اعتبار توسعه یافته ویزا در برگیرنده ستون بدهی و توابع ذخیره مالی و ذخیره سازی میزان اعتبار مالی می تواند در مسافرت ها کارآیی فراوانی داشته باشد.

کارت های چند منظوره با تحت پوشش قرار دادن موضوعات متنوعی از عملیات خریدها وخدمات گوناگون مالی موجبات آسایش کاربران را فراهم ساخته است.

● کارت اعتباری بدون تماس چیست؟

دو نوع کارت اعتباری بدون تماس وجود دارد. اولی یک کارت بدون تماس از راه نزدیک است که با وارد کردن آن در یک دستگاه جانبی مخصوص خوانده می شود. و دومین کارت بدون تماس از راه دور است که بدون استفاده از دستگاه جانبی کارت خوان قادر است از یک مسافرت معین و به صورت کنترل از راه دور خوانده شود که در دکه های دریافت عوارض کاربرد زیادی دارد.

● قیمت یک کارت تراشه دار چقدر است؟

در تلاش برای پاسخ دادن به این سیوال که بیشتر مانند پرسیدن قیمت ماشین، بدون در نظر گرفتن اینکه یک فولکس واگن دسته دوم و قدیمی است و یا یک رولزرویس آخرین مدل، باید گفت بهای کارت های تراشه دار 15 الی 80 درصد بستگی به ظرفیت آنها و کمیت اعتباری داشته و در این محدوده متغیر است.

● چرا بارگذاری (شارژ) مجدد یک کارت هوشمند اهمیت دارد؟

کارت های یکبار مصرف و قابل شارژ مجدد، هر دو از بازارهای مصرف و کاربری برخوردار هستند. کارت های یکبار مصرف در مواقعی که کاربر در مسافرت به سر می برد و یا به منظور پرداخت ورودیه ها و مصارفی شبیه اینها مورد استفاده قرار می گیرند و عمدتا استفاده از آن برای یک زمان مشخص می باشد که پس از اتمام ذخیره، فاقد ارزش و بهره برداری می باشد و دور انداخته می شود.

اگر کارت مورد بحث چند منظوره باشد و مثلا ارزش ها و اعتبارات را ذخیره کرده و حساب های بدهکار و بستانکار کاربر را ثبت نماید، کاربر آن را دور نخواهد انداخت. صحیح تر خواهد بود که انرژی (اعتبار) ذخیره شده، قابل شارژ یا بارگذاری مجدد بوده و کاربر مجبور به خرید مکرر کارت های یکبار مصرف نگردد.

● کارت های اعتباری تا چه اندازه ایمن و مطمین هستند؟

کارت های هوشمند عملا امنیت و اطمینان بیشتری نسبت به سایر وسایل ذخیره اطلاعات مالی ارایه می دهند. یک کارت هوشمند مکان امنی برای ذخیره اطلاعات گران بهایی مثل کلیدهای اختصاصی، شماره حساب ها، رمزها یا سایر اطلاعات خصوصی ارزشمند می باشد. کارت های هوشمند با قدرت انجام محاسبه های پیچیده قابلیت تامین امنیت بالاتر را دارا هستند و سلامت کاری صاحب کارت را فراهم می سازند.

● آیا رهنمودهایی برای مصرف کننده در استفاده از کارت های هوشمند وجود دارد؟

بله، برای اولین بار شرکت های تولیدی کارت هوشمند، اطلاعاتی را در رابطه با صنعت و توزیع کنندگان کارت هوشمند، روش هایی عمومی و قانونی ارایه کردند. درک و شناخت صحیح این رهنمودها بسیار مهم است، خصوصا اینکه برای اولین بار این اطلاعات توسعه صنایع چندگانه به طور داوطلبانه پذیرفته شده و در حال تکامل است.

▪ انتظارات شخصی مصرف کنندگان را شناسایی کرده و در نظر بگیرید و رهنمودهای شخصی ارایه شده را در مورد آنان اجرا نمایید.

▪ به منظور تامین خدمات بهتر و ارایه فرصت های جدید به مصرف کننده، استفاده، جمع آوری و نگهداری اطلاعات مربوطه به آنها را (تا حدی که نیاز است)تهیه و باید کامل شود.

▪ وسیله ای را برای مصرف کنندگان تهیه و در محل های مختلف تعبیه کنید تا اسامی آنان را به بازار و با شرکت به طور مستقیم یا پست و یا موارد درخواستی دیگر ارسال نماید.

▪ روش های انجام شده و در دسترس، کارمند را از نظر شخصی محدود می سازد.

کارمندان را در مورد مسیولیت ها و استانداردهای شخصی جهت حفاظت از منافع مصرف کننده و پاسخ گویی به اعترافات آنان آموزش دهید. و انضباط صحیح و تنبیهات رفتاری را با کارکنانی که نسبت به چنین استانداردهایی بی توجه هستند، پیاده کنید.

امیر صادق زاده

 

 

 

 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 
کامپیوتر کوانتومی

توصیه های مهم امنیتی از جنجالی ترین هکر دنیا

آیفون و آی پد حرکات شما را زیر نظر دارند

10 پیشنهاد برای مقابله با تهدیدات امنیتی در دنیای رایانه

وب معنایی

رهبری و مدیریت الکترونیک

نوجوانان در دنیای مجازی

10 افسانه غلط در مورد بازاریابی توسط موتورهای جستجو

آسیب های ناشی از اینترنت و راهکارهای پیشگیری از آن

موتورهای جست وجو؛ زوال عقل یا نبوغ

ارتباطات شهروند الکترونیک موبایل به دست!

چهار اصل در تایپ خبرنامه

فقط شلیک کن - اثر بازی های رایانه ای بر کودکان و نوجوانان

شهر کوچک، وب سایت بزرگ

اینترنت و وبلاگ نویسی در ایران

وبلاگستان زبان فارسی

دسترسی به اینترنت از طریق کابل برق

آداب مصاحبه شغلی

امضای دیجیتال

نقش فناوری اطلاعات در برنامه ریزی منابع سازمان

ارزیابی عملکرد

قواعد ثابت شده یک کسب و کار موفق

ده اشتباه فاحش در بازاریابی

سالم سازی فضای سایبر در مقابل راهکار صرفا فنی فیلترینگ

مروری بر رفتارشناسی هکرها در دنیای سایبر

لزوم حفظ زبان فارسی در دنیای فناوری های وب و موبایل

هوش مصنوعی ترکیبی

اهمیت تبلیغات در اینترنت

تحول بزرگ رادیوهای ماهواره ای

آشفته بازار قوانین DRM